Byliśmy dzisiaj na trasie i na samej przełęczy "ŻEBRAK" 816 m.. Tego
widoku i wrzażeń nic nie zastąpi.
Piękny puch który spadł w ciągu ostatnich dwóch dni stworzył
nastrój, którego nie da się opisać.
To trzeba zobaczyć! Dla potwierdzenia parę zdjęć.
Na nartach to opcja dla tych, którzy uprawiają tylko Downhill :))
Warunki atmosferyczne zapowiadają się na sobotę bardzo sprzyjające. Temperatura około 0 st. C. - ciepełko. Lekki opad śniegu czyli przyczepnośc wzrośnie i nie trzeba żadnych kolców itp. Drogi są przejezdne nie ma żadnych problemów z każdego kierunku. Jeszcze przypmnienie dla tych co chcą wyjechać na przełęcz - tylko łańcuchy lub 4x4. Auta z mety wracają dompiero po wyjechaniu ostatniego zwodnika.Na starcie pakujecie ciepłe rzeczy do torby naklejacie naklejkę ze swoim numerem startowym (dadzą w biurze) i na Pikapa. Bedą stały dwa z Oznaczeniami "A" i "B". Rzeczy będę czekały na mecie. Powrót z mety na rowerkach w dół po trasie wyjazdu. Oczywiście dla tych najbardziej zmęczonych będzie możliwość zapakowania roweru na pojazd i dowózka do zagrody. Na mecie oczywiście czeka ciepły posiłek, cherbatka itp. W "Zagrodzie" równierzy będą serwowali coś ciepłego  - w tym roku bigosik.
Dla wytrwałych wieczorem biesiada :)

Byliśmy na przełęczy - pięknie. Sniegu napadało po pachy:)

W czwartek rusza ciężki sprzęt do odśnieżania. Pojawią się też zdjęcia.

Ważna informacja na temat ruchu samochodów, które będą chciały wyjechać na przełęcz. Mogą jechać tylko auta wyposażone w łańcuchy śnieżne lub 4x4. Obowiązuje ruch jednokierunkowy. Wjechać na górę można tylko od strony Woli Michowej. Natomiast zjeżdżamy dopiero po dojechaniu na metę ostatniego zawodnika trasą UPHILLU czyli w kierunki MIkowa. Droga jest bardzo wąska i nie ma możliwości wyminięcia się dwóch aut. Proszę stosować się do wskazań osób funkcyjnych powinny być w żółtych kamizelkach:)

Witam ponownie wszystkich nakręconych Zimowymi Tropami Żbików. 

Właśnie wróciliśmy z Przełęczy. Plac na namioty i metę jest gotowy. Ile tego białego .... tam leży zobaczy ten kto tam dotrze :D

Jutro rano jeszcze raz pojadą pługi ale spokojnie białego puchu na trasie nie zabraknie.

 

 

Pogoda jak zwykle sprzyja Żbikom i warunki na jutro zapowiadają się takie jak lubimy najbardziej.

To zawsze jest przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Pamiętajcie. Tradycyjnie bagaże ładujemy na dwa pikapy za szybą będą literki A i B. wyjedą jako pierwsze o godzinie 11.50. Nie parkujemy na drodze dojazdowej do Zagrody. Osoby funkcyjne wskażą gdzie.Jak braknie miejsca to w zaspie potem pomyślimy o ewakuacji - do wiosny już tuż, tuż :D Dla kibiców chgętnych na górę będzie czekał na starcie biały Land Rower - wyjedzie po starcie zawodników. Zanim podejmiecie decyzję o wyprawie autem na przełęcz-meta spytajcie organizatora - Marek, Bogdan. Jak uda mi się dogadać z własnym telefonem to będzie jeszcze parę zdjęć z rejonu mety.

Do zobaczenia na stracie.

Marek:)

Witam wszystkich.
Z dojazdem jakimkolkwiek sprzętem nie ma problemu. Jeśli chodzi o wyjazd na przełęcz samochodem no to na pewno dobre zimówki. NIe będzie można tak jak w zeszłym roku podjechać pod samą metę autka będziemy zostawiali albo na samej przełęczy za metą lub poniżej krzyżówki. Bedą osoby kierujące ruchem i proszę zastosować się do ich wskazań. Odnośnie rejestracji strona działa i wszyscy rejestrują sie  bez problemu. Nie miałem do tej pory info o problemach rejestracyjnych. Na parkingu przy "Zagrodzie" również proszę słuchać kierującego   ruchem aby można było "upchnąć" jak najwięcej aut jednocześnie nie blokując wyjazdów. Dla sprawnego działania biura proszę w miarę możliwości somodzielnie wydrukować i wypełnić formularz zgłoszeniowy - usprawni  i ułatwi to przecę biura. Z góry dziękuję. W biurze czyste  formularze równierz będą dostępne. Trasę znaczymy na biesko i dojazd do Smolnika też.  Codziennie będzie nowe info o stanie przygotowań:)

III Bieszczadzki Wyścig Rowerów Górskich - „ZIMOWE TROPY ŻBIKÓW 2012” – UPHILL

mplakazimaGmina Komańcza oraz Stowarzyszenie Sportowo – Rekreacyjne „Żbik-Komańcza” zapraszają wszystkich zwolenników kolarstwa MTB na IV Bieszczadzki Wyścig Rowerów Górskich  - „ZIMOWE TROPY ŻBIKÓW 2013” – UPHILL.

Na poprzedniej edycji swoim udziałem zaszczyciło nas ponad 100 zawodników.